MaxiNBA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Basketbol ve NBA'in Merkezi

Ceyhun Yıldızoğlu Botaşspor'dan Ayrıldı

Larry
    Larry
    All-Star
    All-Star

Teşekkür : 1
    Teşekkür : 1
    En Sevdiği Oyuncu : Larry Bird

Ceyhun Yıldızoğlu Botaşspor'dan Ayrıldı Empty Ceyhun Yıldızoğlu Botaşspor'dan Ayrıldı

Mesaj tarafından Larry Ptsi Mayıs 19, 2008 6:21 pm

Kulüpten ayrılma kararını almak için uzun zamandır düşündüğünü belirten Yıldızoğlu, ''Çalıştığım süreçte kurumumun sportif anlamda kurulsallaşmasını, bir alt yapı kulübü kimliğinde olması, oyuncularımın ve takımın ülke içi ve dışında büyük hedefler için kaliteli ve saygın bir şekilde mücadele etmesi temel felsefem oldu. Geldiğimiz süreçte takım kendi ayakları üzerinde durabiliyor. Artık ben olmuşum başka birisi olmuş fark etmez'' dedi.

Yıldızoğlu, görevde olduğu sürece iyi şeyler yaptığına inandığını belirterek, takımın daha iyi yerlere gelebilmesi için destek olanlara teşekkür etti.

Takım olarak Adana'nın sesini Türkiye'ye en iyi şekilde duyurduklarını anlatan Yıldızoğlu, ''Gururlu, işini iyi yapmış bir antrenör olarak görevimi bırakıyorum. Mutluyum çünkü takım artık kendi ayakları üzerinde durabilir. Her zaman takımım sporcuya veya antrenöre bağlı bir takım olmasın diye çabaladım ve bunu başardım. Bundan sonra başka bir kulüpte iyi şeyler yapmak için elimden geleni yapacağım. Bundan sonra Adana'da olmayacağım, ama kulağım, gönlüm hem Adana'da, Botaşspor'da olacak. 18 yıldır çalışma fırsatı bulduğum tüm sporcu arkadaşlarıma, antrenör dostlarıma teşekkür ediyor ve onlara bundan sonraki kariyerlerinde başarılar diliyorum'' diye konuştu.

Yıldızoğlu, takımın başında bulunduğu sürece 2 Türkiye kupası, 2 Türkiye şampiyonluğu, 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonluğu yaşadıklarını, 1 kez Avrupa Şampiyonasında final oynama ve 1 kez de Avrupa'da çeyrek finale kadar yükseldiklerini anlatarak, bu başarılı çizgiyi yeni teknik ekibin daha iyi yerlere taşıyacağını söyledi.

A Milli Bayan Basketbol Takımı baş antrenörlüğü görevini sürdürdüğünü belirten Yıldızoğlu, 32. Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçlarında en iyi şekilde mücadele edeceklerini ifade etti.

Yıldızoğlu, görüşmelerde bulunduğu kulüplerin bulunduğunu, ancak kesin olarak hiçbir kulüple anlaşmadığını da sözlerine ekledi.

Botaşspor Spor Genel Menajeri Abdullah Kutlu ise Yıldızoğlu'nun böyle bir karar almasını beklemediklerini belirterek, 18 yıllık süreçte takımın bir marka haline geldiğini ifade etti.

Kutlu, 7 Haziran'da kongrelerinin yapılacağını, kongre sonucu yeni yönetimin ve teknik kadronun belirleneceğini, hedeflerinin takımı daha iyi yerlere getirmek olduğunu kaydetti.

alıntı

Similar topics

-

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 9:56 pm